Notebook tamiri pahalılaşan hayat şartlarından ötürü artık çok güçlenen bir alternatife dönüşmüştür. BilgisayarLAB uzman ekibiyle Avrupa standartlarında hizmet sunmaktadır.

Notebook bilgisayarlar, artık her yerde işinizi kendi rahat alanınızda yapmanızı sağlayarak hem esneklik hem de kolay erişim sağlamaktadır. Günümüzde taşınabilir olmaları nedeni ile her yerde kullanılan Notebook bilgisayarlar ne kadar dikkat edilse de düşebilir, hasar alabilir ya da sıvı teması yaşayabilir. 

Ancak garanti kapsamından çıkan ve üretici firma tarafından onarılmayacağı bilgisi verilen cihazlar, donanımlı teknik servis ekiplerinin ve son teknoloji tamir cihazlarının bulunduğu yerlerde oldukça güvenilir bir şekilde onarılabilmektedir. 

Bu problemler; yedek parça temini, bakım araçları kullanımı ve uzman ekip desteği ile ekonomik ve kolay bir şekilde çözülebilmektedir. Avrupa standartlarını uygulayan ve Türkiye’nin en donanımlı firması olan BilgisayarLAB, tüm Notebook arızalarınız için kalıcı ve güvenilir çözümler üretmektedir.

Dizüstü bilgisayar olarak da bilinen Notebook’lar çeşitli nedenlerle hem arızalanabilir hem de donanımda çeşitli hasarlar alabilir. Mevcut olan arızanın tespit edilebilmesi ve onarılması adına, uzman bir ekipten destek almak son derece önemlidir. BilgisayarLAB ekibi olarak Notebook’larınızda meydana gelen tüm arızaları tespit edip titizlikle onarmaktayız. 

Notebook ekranlarında darbe ya da düşme sonucu meydana gelen çizilme, kırılma ya da çatlak gibi problemler profesyonel bir Notebook tamir hizmeti gerektirebilmektedir. Cihazın diğer bileşenlerine hasar vermeden gerçekleştirdiğimiz Notebook ekran değişimi, cihazınızın alınan ilk halindeki gibi yeni olmasını sağlamaktadır. 

Ekran dışında Notebook klavyelerinde meydana gelen problemlerde de ekibimiz son teknoloji araçları ile çalışmaktadır. Klavyedeki harflerde bulunan basma sorunu ya da temassızlık problemlerine de ekibimiz tarafından hızla çözüm üretilmektedir. BilgisayarLAB ekibi tüm Notebook modellerinde meydana gelen klavye ve ekran arızalarına anında çözüm üretebilmektedir.

Ayrıca, Notebook bilgisayarlarda en çok meydana gelen sorunlardan biri olan batarya problemleri için de sorun tespit edilip cihazınız için özenle batarya değişimi yapılmaktadır. Notebook’larınızda herhangi bir arıza olduğunu düşünmüyor olsanız bile yalnızca düzenli bakım için de hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 

Tüm bunlar haricinde; Notebook CPU fan değişimi, SSD/HDD yükseltme, Chipset arızası tespiti ve onarımı, RAM bellek yükseltme, Notebook anakart/ekran kartı tamiri hizmetleri ve veri kurtarma hizmetleri de Notebook tamiri olarak vermiş olduğumuz hizmetler arasında yer almaktadır. Sahip olduğunuz tüm Notebook modelleri için kalıcı çözümler sunmaktayız.

Notebook Tamiri Gerektiren Bazı Sorunlar

  • Aşırı ısınma ve sık sık fan çalıştırma problemi
  • Ekranda meydana gelen takılma, titreme, bulanıklık ve donmalar
  • Bataryanın çabuk tükenmesi
  • Notebook’un şarj olmaması
  • Klavye tuşlarının basmaması ya da temassızlık
  • TouchPad arızaları
  • HDD’de meydana gelene arızalar
  • Ekranda meydana gelen darbe, çarpma nedeni ile oluşan hasarlar ya da kırılmalar
  • Düzenli bakım ihtiyacı

BilgisayarLAB ekibi, cihazınızı ilk günkü gibi çalışır hale getirip Notebook’unuzu kurtarabilir ve ortaya çıkan sorunları kolayca teşhis edebilir. Tarafımıza ulaştırdığınız cihazınız uzman ekibimiz tarafından çeşitli testlere sokularak durum kontrolü yapılacaktır. BilgisayarLAB olarak Notebook bilgisayarınızda bulunan virüs ve casus yazılımların neden olduğu problemler, programların yavaş çalışması ya da istenmeyen reklam ve açılır pencereler için kalıcı çözümler üretmek adına yeterli uzmanlığa sahip olduğumuzu bilmenizi isteriz. 

Dilerseniz yeni Notebook’unuz için kurulum işlemleri ve koruma planları da Notebook bakım ve tamir hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. Uzman sertifikalı teknisyenlerimiz tüm Notebook bilgisayar tamiri işlemlerinde size yardımcı olmaya hazırdır ve memnuniyetinizi garanti altına alır. 

Notebook dizüstü bilgisayarınıza yanlışlıkla su döküldüğünde anakartta meydana gelen problemlerin tespiti ve onarımı ekibimiz tarafından anakart tamiri kapsamında hızlı müdahale ile anında yapılmaktadır. Bu kapsamda, anakartta meydana gelen sorunlar için lehimleme, değiştirme ya da onarım işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. 

Noteook Tamirinde Avrupa Standartlarında Hizmet BilgisayarLAB’ta!

BilgisayarLAB’ın sahip olduğu ekipmanlar ve onarım araçları, mümkün olan en iyi ve en başarılı Notebook tamiri hizmetleri için özenle tasarlanmıştır. Ayrıca uygun fiyata kaliteli hizmet misyonumuz doğrultusunda müşterilerimize hem ekonomik hem de profesyonel çözümlerin garantisini vermekteyiz. 

Cihazlarda mevcut olan hataların tespiti için uygulamış olduğumuz testler titizlikle, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmaktadır. Minimum aksama süresi prensibiyle gerçekleştirdiğimiz Notebook tamiri hizmetimiz için cihazınızı bize ulaştırmanız ya da iletişime geçmeniz yeterlidir. Notebook tamiri aşamaları; cihazın tarafımıza ulaşması, uzman ekipler tarafından yapılan cihaz değerlendirmesi, durum raporu, onarım süreci, kalite testi ve teslimat olarak gerçekleşmektedir.

Notebook tamiri uygulanan cihazlarınızda, onarım süreci sonrasında problem tekrarladıysa cihazınızı yeniden inceleyerek garanti kapsamımızı canlı ve güvenilir tutmaktayız. Ayrıca Notebook’unuzda yapmış olduğumuz tüm işlemler, değişimler ve yedek parça temini süreci tarafınıza doğrudan bildirilmektedir.

15 yıllık iş tecrübemiz ile bilgisayar tamiri sektöründe öncü olarak her zaman müşteri memnuniyetini ve güvenilir çözümler sunmayı hedeflemekteyiz. Sağlamış olduğumuz; anakart tamiri, ekran kartı tamiri, BGA Reballing, BIOS ve IO programlama hizmetleri de Notebook tamiri hizmetimiz dahilinde yer almaktadır. Dilerseniz iMac tamiri, MacBook tamiri ve endüstriyel kart tamiri hizmetlerimizden de yararlanarak sahip olduğunuz diğer cihazlarda meydana gelen tüm arıza ve problemlere BilgisayarLAB tercihiniz ile kalıcı ve güvenilir çözümlere sahip olabilirsiniz.

Laboratuvarlarımızda, bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlardaki sorunların çoğunu belirleyebilir ve bunlarla başa çıkabiliriz. Gelişmiş ekipman ve deneyimli mühendis ekibimiz, tüketici cihazlarını onarmak için gerekli olan işlemleri hızlı ve verimli bir şekilde belirlememize ve maliyetleri son kullanıcı için azaltmamıza yardımcı olur.

Teşhis hizmeti, şirket içi otomatik yazılımımızı başlangıç prosedürü olarak çalıştırmayı ve müşterinin başarılı bir onarım durumunda ödenmesi gereken bedeli sağlamasını içerir.

Ancak, özellikle cihaz açılmıyor veya anakart arızaları yaşanıyorsa, tüm sorunlar yazılım kullanılarak belirlenemez. Modern hata ayıklama laboratuvarımızı kullanarak problemi devre kartı üzerinde bulabilir ve hatalı bileşeni değiştirerek bilgisayar onarımlarını gerçekleştirebiliriz. Bu, bilgisayar tamirinin maliyetini önemli ölçüde azaltır, çünkü tek bir bileşenin fiyatı, tüm mantıksal kart değişiminden çok daha düşüktür.