Yoğun çalışma koşullarına, dış etkenlere ya da toz ve su gibi bileşenlere karşı diğer kartlara göre daha dayanıklı olması gereken endüstriyel kartlar; bireysel bilgisayar kullanıcılarının sahip olduğu kartlardan farklıdır. Endüstriyel ortamlarda çalışabilen ve bu koşullara uyum sağlayabilen endüstriyel kart, son derece hassas davranılması gereken bir bileşendir.

Uzun saatler, yüksek enerji ile çalışmak durumunda kalan cihazlarda kullanılan endüstriyel kartlar arızalandığı zaman makinenin çalışmasını tamamen durdurabilmektedir. Geniş sıcaklık aralıklarında bile çalışabilen bu kartlar sektör içi kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle oluşan herhangi bir arızada uzman desteği gerekmektedir.

Endüstriyel kart arızaları; cihazın sürekli olarak çalıştırılması, aşırı voltaj ya da düşük voltajda uzun süre çalıştırılması ve kullanım ömrünün dolması nedeniyle meydana gelebilmektedir. Zamana bağlı olarak hasar gören endüstriyel kartların genellikle yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Özellikle endüstriyel makinelerin çok yoğun çalışması nedeniyle yaşanan arızalar da sık sık ortaya çıkabilmektedir.

Tüm endüstriyel kart çeşitleri için kalıcı ve güvenilir çözümler üreten firmamız bu alanda uzman ekibiyle beraber çalışmaktadır. Endüstriyel kart tamiri, uzman olmayan kişiler tarafından yapılırsa kalıcı hasarlar meydana gelebilir ve daha yüksek maliyete yeni bir kart temini gerekebilir.

Özellikle üretim ve CNC makinelerinde, medikal cihazlarda, enjeksiyon makinelerinde, ağır iş makinelerinde ya da kontrol panelleri gibi tüm endüstriyel cihazlarda bulunan endüstriyel kart tamiri; BilgisayarLAB tarafından son teknoloji cihazlar ile titiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Arızalı kartta yer alan tüm komponentlerin, gelişmiş test cihazlarımızdan geçmesi ile devre üzerindeki gerilimlerin tespiti sağlanmaktadır. Eğer endüstriyel kart tamiri esnasında herhangi bir bileşen kurtarılamayacak kadar hasar almışsa bu bileşenlerin temini de ekibimiz tarafından sağlanmaktadır. 

BilgisayarLAB Olarak Sunduğumuz Ayrıcalıklar

Firmamız, fonksiyonel testleri ile elektronik devre hasarını test ederek onarım yapmaktadır. Onarım teknisyenlerimiz, geniş ekipman yelpazesini ve parça envanterlerini kullanarak devre hasarlarını onarma konusunda son derece gelişmiş bir deneyime sahiptir. BilgisayarLAB endüstriyel kart tamiri için kalite güvencesi sunar ve hizmetler servis garantisi ile desteklenir. Endüstriyel elektronikte tüm kartların onarımı hem ekonomik hem de kalıcı bir şekilde tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

Elektronik aletler olan teknolojik cihazlarda, elektronik kart sistemi bulunmaktadır. Cihazın iç alanında kalan bu elektronik sistemler, elektronik ya da endüstriyel kartlar olmadan çalışamaz. Baskılı devre kartı olarak da bilinen endüstriyel kartların tamiri ve hasar tespiti son derece yüksek bir titizlik ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Lehimleme esnasında yapılan en ufak bir hata bile cihazın tamamen çalışmamasına neden olabilmektedir. Bu nedenle endüstriyel cihazlarınızda meydana gelen arızaların nedeninin endüstriyel kart bazlı olup olmadığı doğru bir şekilde teşhis edilmelidir. 

BilgisayarLAB olarak sahip olduğumuz en donanımlı ekipmanlar ve Avrupa standartlarına uygun onarım hizmetlerimiz, sorun teşhisinin tamamen doğru bir şekilde yapılabilmesini ve parçanın onarılmasını sağlamaktadır. Endüstriyel kart tamiri yerine kart değişimi daha kolay bir yol gibi gözükse de kullanıcıya, maliyet ve zaman kaybı yaşatmaktadır. Bu bağlamda firmamız bünyesinde, her türlü endüstriyel kart arızasını tespit etmekte ve onarımını titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

Endüstriyel bilgisayar tamiri ve elektronik kart tamiri olarak da belirtilen endüstriyel kart tamiri, BilgisayarLAB laboratuvarlarında sahip olunan bilgi birikimi ve son teknoloji elektronik ölçüm cihazları güvencesiyle teşhis edilip onarılmaktadır. Endüstriyel tip elektronik kartlar; son teknoloji lehimleme, BGA Rework çalışmaları ve lehim sökme işlemleri ile garantili olarak ekibimiz tarafından tamir edilmektedir. Bu anlamda fonksiyonel test cihazlarımız ile endüstriyel kartlarda bulunan arızayı kontrol ederek ilk onarım işlemlerine başlamaktayız. 

Cihazın çalışması için büyük bir önem taşıyan ve adeta cihazın beyni konumunda bulunan elektronik endüstriyel kartların onarımı ince işçilik gerektirmektedir. Bütün bu süreci kalite ve güven anlayışı içerisinde sürdüren ekibimiz, cihazının eskisi gibi çalışabilmesi için özveriyle çalışmaktadır. Yapılacak tüm lehimleme ve lehim sökme işlemleri doğru prosedürlerde uygulanarak tamamen alanında uzman bir kadro tarafından yapılmaktadır. 

BilgisayarLAB olarak sunmuş olduğumuz tüm hizmetlerimizde servis ve hizmet garantisi sunarak sizlerin memnuniyetini ilk sırada tutmaktayız. Endüstriyel kart tamiri hizmeti dışında vermiş olduğumuz; anakart tamiri, ekran kartı tamiri, Notebook tamiri, iMac tamiri, MacBook tamiri, BGA Reballing, BIOS ve IO programlama işlemleri de tamamen profesyonel ve kalıcı çözümler üretilecek şekilde sizlere sunulmaktadır. 15 yıllık deneyim ve bilgi birikimi ile sektörde lider pozisyonda olma misyonuna sahip BilgisayarLAB, kullanmış olduğu yeni teknolojiler ve özenle tasarlanan laboratuvarları ile rakiplerinden tamamen ayrılmaktadır. 

Tarafımıza getirmiş olduğunuz ya da kargoladığınız endüstriyel kartlar için ekibimiz tarafından arıza tespit testi yapılmaktadır. Yapılan testler sonucunda çıkarılan rapor ile bileşende mevcut olan hasarlar belirlenir. Belirlenen hasarlar ise onarım ekibimiz tarafından giderilerek kalite testine sokulmaktadır. 

BilgisayarLAB tarafından tamir edilen tüm cihazlar garanti ve güvence altına alınmaktadır. Eğer tamir işlemi sonrası tespit edilen hata tekrarlar ise cihazınızı tarafımıza yeniden gönderebilirsiniz. Ayrıca cihazınıza uygulanan tüm işlemler ekibimiz tarafından sizlere bildirilip anlık bilgi aktarımı sağlanmaktadır. Minimum aksama süresi ile ilerlettiğimiz onarım aşaması, cihazınızı hızla teslim almanızı sağlamaktadır.

Özel lehimleme ekipmanları ve rafine becerileri PCB tamir hizmetleri maliyet etkin vermemizi sağlar

SMT PCB Yeniden işleme genellikle EMS Hizmetleri sağlayıcıları, satış Sonrası ve imalat hatalarına alan hataları veya değeri ayıklamak için kullanılan bir yöntemdir. Hizmetleri yenileme veya hatalı yüzey montaj bileşenleri, BGA, CSP, QFN ve parçaları olarak değiştirerek düşük ve yüksek hacimli devre kartını tamirini oluşturmaktadır. Arızalı parça değişimi genellikle etkili bir strateji olarak tedarik zinciri ve israfı azaltmak optimize etmek için kullanılır.